Szkoła „Beauty-Art” powstała, by wspierać osoby początkujące oraz chcące się rozwijać w branży beauty i pracować jako wizażyści oraz styliści fryzur. Prowadzimy zajęcia w trzech miastach – Warszawie, Poznaniu i Gdańsku – w różnych trybach: dziennym i zaocznym. Zależy nam na tym, by nasi absolwenci zdobyli niezbędną wiedzę teoretyczną i praktyczną, która pomoże im rozwijać się zawodowo.

Roczna szkoła wizażu i fryzjerstwa „Beauty-Art” – zdobądź obszerną wiedzę i cenne doświadczenie

W czasie rocznej szkoły – zarówno wizażu, jak i fryzjerstwa – nasi kursanci uczestniczą w 384 godzinach zajęć, w dużej mierze praktycznych. Uczymy nie tylko o technikach makijażu czy stylizacji fryzur, lecz także o bezpieczeństwie i higienie pracy w zawodzie wizażysty i fryzjera, wyposażeniu stanowiska pracy, o odpowiedniej pielęgnacji włosów czy skóry, o doborze technik i metod pracy indywidualnie do urody, typu włosów czy kształtu twarzy. Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały, profesjonalne kosmetyki i akcesoria, zestaw startowy dla każdego słuchacza oraz dobrze wyposażone stanowiska pracy.

Prowadzimy zajęcia na kierunkach: kurs makijażu dla początkujących, kurs wizażu – doskonalenie zawodowe, fryzjer oraz fryzjer stylista (obejmujący te same zagadnienia, co kierunek fryzjer, ale rozszerzone o bardziej zaawansowane techniki z zakresu strzyżenia i koloryzacji).

Czym wyróżnia się szkoła „Beauty-Art”?

Od początku swojego istnienia, czyli już od 30 lat, staramy się tworzyć szkołę fryzjerstwa i wizażu unikalną w skali kraju. Dlatego stawiamy przede wszystkim na praktykę, która w naszej szkole stanowi ponad 90% wszystkich zajęć. Wierzymy, że tylko tak możemy przygotować naszych słuchaczy do wejścia na rynek pracy – dzięki doświadczeniu zdobywanemu podczas zajęć oraz budowanemu w czasie praktyk portfolio dużo łatwiej jest otrzymać pierwsze samodzielne zlecenie. Mamy świadomość, że ten pierwszy krok zawsze jest najtrudniejszy, i robimy wszystko, by pomóc naszym absolwentom zdobyć nie tylko zaświadczenie o ukończeniu kursu, lecz także umiejętności przygotowujące do pracy.

Dwustopniowy kurs makijażu „Beauty-Art”

Nasze kursy wizażu przeznaczone są dla osób, które nie mają czasu, by uczestniczyć w rocznej szkole makijażu, a chcą nauczyć się nowego zawodu lub rozszerzyć zdobyte już umiejętności i doświadczenie. Prowadzimy dwustopniowy kurs, który obejmuje różnorodne zagadnienia i kompleksowo przygotowuje słuchaczy do wykonywania swojej pracy na najwyższym poziomie, by mogli czerpać z niej satysfakcję tak finansową, jak i zawodową.

Kurs I stopnia – makijaż dzienny i classic glamour

W ramach kursu I stopnia słuchacze uczą się wykonywania makijażu dziennego oraz classic glamour smokey eyes – to doskonały wybór dla osób początkujących. W ramach zajęć słuchacze poznają zagadnienia warsztatu i higieny pracy, teorii barw, doboru kosmetyków do cery oraz technik modelowania do kształtu twarzy, ale również konkretne techniki makijażu czy aplikacji sztucznych rzęs.

Kurs II stopnia – makijaż ślubny i evening glamour

Kurs II stopnia obejmuje makijaż ślubny oraz evening glamour – przeznaczony jest dla osób, które chciałyby wykonywać makijaż ślubny zarówno w salonie, jak i podczas sesji zdjęciowych. Obejmuje nie tylko zagadnienia dotyczące technik wykonywania makijażu ślubnego, lecz także charakter współpracy tego typu, zasady pielęgnacji i przygotowania skóry czy doboru makijażu do twarzy.

Obydwa kursy trwają 18 godzin zegarowych, a ich cena to 880 złotych. Co ważne, koszty zajęć mogą zostać refundowane przez urzędy pracy. Prowadzone przez nas szkolenia są intensywne i prowadzone w małych grupach, dzięki temu są maksymalnie merytoryczne i przebiegają bardzo sprawnie. W ramach opłaty uczestnicy otrzymują gotowe materiały z zajęć.

Szkolenie ze stylizacji fryzur – praktyczny, intensywny kurs fryzjerstwa

Jeśli jesteś wizażystą, stylistą lub fryzjerem pracującym w zawodzie, ten kurs będzie dla Ciebie idealny. Dzięki niemu poznasz nowe techniki z zakresu upięć, zdobędziesz nowe umiejętności, które dodadzą Ci profesjonalizmu i pomogą rozszerzyć zakres usług produktów. Podczas 56 godzin lekcyjnych poznasz zagadnienia dotyczące między innymi fryzur fotograficznych, pokazowych i artystycznych oraz nauczysz się podstaw czesania i pracy z włosami doczepionymi. To intensywny kurs, w ramach którego pracuje się na modelkach i który kończy się egzaminem polegającym na samodzielnym zaprojektowaniu i przygotowaniu stylizacji.